WEB SİTELERİMİN FOTOĞRAFLARINDAN SEÇMELER

 

 

 


 

BUGÜNE DEĞİN İMZA ATTIĞIM BİLGİSAYAR PROGRAMLARI  
WEB PROJELERİM

 

                                                                  

1. Ankara DMS 300 Santralı Translation Tablo ve yolları    1. www.metinatikturk.com
2. Ankara DMS 300 Santralı Arıza Takip Programı  2. www.cankarbmc.com
3. TTKART Sistemi Müşteri Hizmetleri Programı  3. www.servetakin.com
4. VMS_SMS Sistemi ES Test Programı  4. www.vecanhafriyat.com
5. Ankesörlü Telefon Ring Test Programı   5. www.kamyontamiri.com
6. TTKART Sistemi Translation Programı 6. www.ankarabitkiseltoprak.com
7. TTKART Sistemi Ücret Ayarlama Programı 7. www.metinatikturk.blogspot.com
8. VMS_SMS Sistemi IRN Takip Programı 8. ankarahafriyat.blogspot.com
9. VMS_SMS Sistemi Kampanyalar Müşteri Hizmetleri Programı 9. metinatikturk.blogcu.com
10. Trafik ve Dağıtım Grubu Kapasite Programı 10. www.bmctamiri.com
11. TTKART Sistemi İstatistik Programı 11. www.bmckamyontamiri.com
12. Çağrı cihazlarına mesaj yollama programı (Windows Version) 12. www.sanzimantamiri.org
13. İnternet üzerinden evdeki elektrikli aygıtların çalıştırılıp durdurulması 13. www.diferansiyeltamiri.com
14. İnternet üzeinden webcam ile bir yerin takip edilmesi 14. www.sendizel.org

15. Sayısız ve burada yazmaya değer bulmadığım çeşitli bilgisayar uygulamaları

15. www.hafriyatankara.com
  16. www.ankara-hafriyat.com
  17. www.metinatiktürk.tk
  18. www.hafriyat.tk
  19. www.hafriyatci.biz
  20. www.defransiyeltamiri.com
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Yapmış olduğum bilgisayar programları genellikle Türk Telekom'da işlerimizi kolaylaştırma adına yapıldığı için ticari amaca hizmet vermemektedir. Özellikle DMS300 Santrali için yaptığım Arıza Takip programı santralda halen kullanılmakta aolup çok büyük ölçüde kağıt tasarrufu sağlamakta printer bakım ve onarım masraflarını da sıfıra indirgemesi de ayrı bir fayda sağlamaktadır.

TTKART sisteminin birinci sürümü olan sistemi 2004-2010 yılları arasında tek başıma işletiminden sorumlu olmam MUSTEM programının doğmasına yol açtı. Program sayesinde 4441444 aracılığı ile alınan müşteri şikayetleri program ile kayıt altına alınmış ve tarafımdan en kısa sürede çözüme kavuşturulmuştur. MUSTEM programının arka planında TTKART İstatistiklerinin alındığı İstatistik programı da MSSQL kullanarak verileri analiz etmekte ve Telekom İntranette çalışan bir server aracılığı ile web tabanlı olarak Pazarlama Dairesi Personelinin kullanımına sunulmakta idi.

2001 Yılında Kırıkkale Meslek Yüksek Okulundan mezun olma sırasında arkalaşlarım için hazırladığım İnternet üzerinden evdeki elektrikli ev aletlerinin çalıştırılması ve durdurulması projesi sonradan rahmetli olduğunu öğrendiğim öğretim görevlisi Sayın Dursun CEYLAN tarafından çok beğenilmiş ve örnek olarak Bilgisayar Bölümü Öğretim Görevlilerine gösterilmişti.

2004-2005 yılında yine eski bir stajer öğrencim olan İlknur KALELİ için hazırladığım 4 adet webcam ile ev içini internetten görülebilmesine yönelik yazılım son derece kapsamlı içerikleri içinde barındırmakta idi. Örneğin internetten web adresini girince hemen kameraların görüntüleri görünmemekte ancak bilgisayara bağlı olan bir telefon aranarak ve şifre girilerek kameralar aktive edilmekte sonrasında web portala yine şifre ile giriş yapılmakta idi. Bu proje de sevgili İlknur'un hocaları tarafından son derece beğenilmişti. Bu olay da bana yeni bir aile dostu kazandırdı. O günden beri İlknur'un ailesi ile ailecek görüşmeye başladık.

Yine Telekom'da Trafik Grubu için hazırladığım Kapasite Programı benim gibi Matematikten nefret eden bir adam için tam bir matematiksel deha idi. Program bölge Telekom Müdürlüklerinin altında yer alan santralların Trunk kapasitelerinin raporlamasını yapıyor ve bunları yazıcı için çok özellikli olarak raporlama yaparak yazdırıyordu. Detaya giremiyorum. O zamanki müdürüm tarafından bunun Excel de de yapılabileceği iddia edilmiş ve Telekomdan ayrıldığım tarihte kilitlenerek çalışmamasını sağladığım programımın ne yazık ki Excel versionu hiç hayata geçememiştir.

Aslında her projemin bir öyküsü var ama hepsini buradan anlatırsam sayfalar yetmez. onun için en değerli olarak nitelendirdiğim programlarımın hikayesini anlatmakla yetinmek istiyorum.